JAKÝ JE REŽIM ?

U pobytových akcích - táborů je režim dne zveřejněn v našich dokumentech. Příliš se neliší od jiných, ale je akčnější. Polehávání a nuda na naše tábory nepatří.

Budíček je již brzo ráno, většinou zážitkový nebo hudební a následuje zábavná vojenská, tematická či taneční rozcvička plná pohybu a hudby. Ranní blok je většinou spojený se zážitkem, ze kterého plynou užitečná poučení. Dopolední blok je pak výchovně vzdělávací, ve formě ukázek, her a zážitkové pedagogiky. Odpolední blok je pak zaměřen na akční soutěžní část celotáborové hry s možností zúročení dopoledne získaných znalostí a sportovní klání mezi oddíly. Pokud počasí dovolí, tak zbyde čas i na výlet či koupání. Večer je pak téměř vždy o zábavě, dobrodružství a soutěžích.

Každý den je vyčleněn a bedlivě dodržován čas pro podání stravy, pitný režim, ranní, polední a večerní hygienu, sprchování, kontroly u zdravotníka a odpočinek. Každému je zajištěno 9 h. spánku a 2 h. poledního klidu a odpoledního osobního volna. Děti držící večerní hlídku, která nesmí přesáhnout více jak 1 h. za večer v den služby mají posunut budíček a zrušenou rozcvičku. V případě vyšší fyzické zátěže u dvou po sobě jdoucích dnů je následující den, také prodloužen budíček a vynechána rozcvička. V těchto případech je pak i zbytek dne v klidovém režimu, ale i přesto zábavný.

Rozdělení dětí do menších celků je nutné. Oddíly jsou zpravidla 10-20 členné, genderově a věkově vyvážené. Mají obvykle 2 družiny (týmy). V čele oddílu, družin jsou kapitáni, většinou nejstarší či nejzkušenější účastníci, či tzv. rádci, kteří jdou příkladem mladším. Každý oddíl má přiděleného oddílového vedoucího, který se o něj stará a praktikanta. V případě větší obsazenosti tábora nad 100 účastníků se dělí tábor na skupiny, které řídí skupinový vedoucí. Skupiny mají různý program a časový harmonogram. 



U jednodenních akcích se režim akce zveřejňuje individuálně.